Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dom i wnętrze

Wybieramy kinkiety do salonu. Czym się kierować podczas zakupu?

kinkiety do salonu

Salon to główna część domu. To właśnie tu przyjmuje się gości, spędza razem czas, odpoczywa, a niejednokrotnie spożywa się również wspólne posiłki. Ważnym aspektem dającym urok temu miejscu jest wybór odpowiedniego oświetlenia, które wprowadzi nastrój i niesamowitą atmosferę. Na strefę komfortu każdego człowieka wpływa nie tylko kolorystyka wnętrz, dodatków, ale w dużej mierze oświetlenie.

Kinkiety w salonie

Według definicji kinkiet to oświetlenie zamontowane na ścianie. Kinkiety w salonie to bardzo dobre rozwiązanie, które świetnie doświetli poszczególne miejsca pomieszczenia, a także będzie oryginalnym uzupełnieniem dekoracji ściennych salonu. To uniwersalne oświetlenie pasujące do wielu wnętrz. Dokonując wyboru lamp do salonu, ważne jest, aby zostawić względy estetyczne na drugim planie i skupić się na ich funkcjonalności. Ważne jest również, jakie emitują światło. Wielu z nas oświetlenie salonu kojarzy z plafonami oraz lampami wiszącymi. Świetnym ich uzupełnieniem są kinkiety. Dzięki temu pomieszczenie stanie się niezwykle klimatyczne i przytulne. Bardzo dobrze jest, kiedy kinkiety nawiązują do elementów znajdujących się w salonie, jednak nie jest to koniecznością. Kinkiety nie zajmują dużo miejsca, a pięknie doświetlają i są świetnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Potrafią ozdobić przestrzeń obok sofy, a także w wyjątkowy sposób oświetlić obraz.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kinkietu?

Decydując się na montaż kinkietów w swoim salonie, powinniśmy zastanowić się nad zadaniem, jakie mają spełniać, miejscem, w którym mają zostać zamontowane, a także dopasować je do stylu wnętrza salonu.

Klasyczny sposób montażu kinkietów to zawieszenie ich parami np. po dwóch stronach jakiegoś elementu wyposażenia, kanapy, obrazu, telewizora bądź lustra. Należy sprawdzić, ile światła emituje kinkiet, czy w sposób zadowalający doświetli nasze pomieszczenie. Również istotne jest, ile kinkietów potrzebujemy. Nadmierna ilość nie wygląda dobrze, w myśl zasady „Co za dużo to nie zdrowo”, a duży salon można wyposażyć w kinkiety o stonowanych kolorach i wzorach. Dzięki temu unikniemy kiczowatego wystroju i dodamy elegancji naszemu pomieszczeniu. Na rynku dostępnych jest wiele kinkietów w różnym stylu np. nowoczesne, rustykalne czy klasyczne. Kinkiety w formie świeczników świetnie sprawdzą się we wnętrzu salonu w stylu rustykalnym i prowansalskim, należy zwrócić uwagę, aby lampki nie były zbyt toporne, gdyż mogą niepotrzebnie przytłoczyć całe pomieszczenie. Wnętrza klasyczne dobrze łączą się z kinkietami z abażurem w lekkich kolorach lub ze szkła, a także proste bez zbędnych upiększeń. Dla nowoczesnych wnętrz idealne będą kinkiety półokrągłe i kwadratowe, z wyszukanymi wzorami, które będą wyglądały wyjątkowo i prezentowały niesamowity design.

Kinkiet jako lampa nad lustro

Świetnym rozwiązaniem oświetlającym lustro jest montaż kinkietu. Lampa nad lustro musi dobrze spełniać swoją funkcję doświetlenia, ponieważ to od niej zależy precyzja w goleniu czy makijażu. Oświetlenie lustra w formie kinkietu będzie funkcjonalne i eleganckie. Jeśli łazienka jest mała, a lustro niewielkie, jeden kinkiet może być wystarczający. Parę kinkietów bądź więcej najlepiej montować w dużych łazienkach z wielkimi lustrami. Dzięki temu uzyskamy wspaniały nastrój, a także świetnie oświetlone pomieszczenie.

Kinkiety to świetne rozwiązanie do wielu pomieszczeń. Są ciekawą dekoracją i pomagają stworzyć miły nastrój w pomieszczeniu.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...