Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dom i wnętrze

Planujesz przyjęcie w domu? Poznaj nasze wskazówki!

przyjecie w domu

Jest wiele okazji do świętowania: urodziny, imieniny, awans, narodziny dziecka, przeprowadzka i podobne. By godnie uczcić ważne momenty w życiu, często celebruje się je w towarzystwie najbliższych. Stosownie do rozmiaru imprezy i budżetu wybiera się różne miejsca, takie jak dom, wynajęta sala czy plener. W niniejszym tekście dowiesz się, jak zorganizować przyjęcie w domu tak, aby się nie zrazić i chcieć przyjmować gości w przyszłości.

Przygotuj miejsce na przyjęcie

Zanim weźmiesz się za organizację atrakcji i jedzenia na przyjęcie, upewnij się, że Twoje mieszkanie lub dom będzie w należytej gotowości. Ważne są dekoracje i wygodne miejsca siedzące, ale to nie wszystko. Miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie, musi być bardzo dobrze wysprzątane.

Czyste naczynia, podłogi i pomieszczenie, w którym zbierzesz gości, to oczywiście podstawa. Warto jednak zadbać o gruntowne sprzątanie całego domu lub mieszkania, bowiem schludność domu (lub jej brak) zawsze świadczy o gospodarzach. Niezależnie od budżetu przeznaczonego na przyjęcie, goście zawsze zauważą kurz lub miejsca, do których właściciel długo nie zaglądał z mopem lub ściereczką. Zaniedbane powierzchnie mogą wpłynąć na opinie o przyjęciu i gospodarzu (tu możesz się zastanowić, w jakim stopniu darzysz zaufaniem osoby, które nie dbają o porządek wokół siebie – choć nie zawsze jest to świadome, ludzie zazwyczaj ufają im mniej).

Zatroszcz się o posprzątanie mieszkania przed wizytą gości, zwłaszcza że może się stać ono tłem wielu zdjęć. Aby nie martwić się przed ich przyjściem myciem okien czy czyszczeniem kanapy, warto zatrudnić profesjonalistów i mieć pewność, że praca zostanie dobrze wykonana, a dom będzie wyglądał schludnie i świeżo. Wynajęta firma zapewni Ci też komfort psychiczny i pozwoli zająć się innymi ważnymi sprawami związanymi z organizowanym wydarzeniem.

Dobry plan to podstawa

Planując przyjęcie, zacznij od listy gości. Pamiętaj, by ilość osób dostosować do rozmiaru mieszkania. Warto też dopytać o rodzaj diety i alergie pokarmowe – ten gest już na wstępie zapewni Ci miano troskliwego gospodarza i pozwoli uniknąć nieporozumień i wpadek.

Koniecznie przemyśl też przebieg spotkania – oczywiście całego przyjęcia nie da się kontrolować, warto jednak zapewnić gościom atrakcje na czas ich wizyty, by wynieśli dobre wspomnienia. Przemyśl też kwestię sprzątania po przyjęciu – jeśli będzie to duża impreza, warto wesprzeć się firmą sprzątającą.

Zaakcentuj główny punkt programu

Na każdym przyjęciu przychodzi moment, w którym goście skupiają uwagę na świętowanej okazji. Może to być wniesienie tortu na urodzinach, toast na nowym mieszkaniu lub uroczyste ogłoszenie nowin. Warto postarać się, by punkt kulminacyjny programu był odpowiednio zaakcentowany. Przygotuj ładne przemówienie jako jubilat, ułóż sobie wcześniej toast, skorzystaj nawet z rac do tortu lub konfetti – ograniczeniem jest tylko kreatywność.

W tym momencie wypływa nam kolejna zaleta korzystania z usługi sprzątania – wiedząc, że przyjedzie firma sprzątająca i Twój dom lub mieszkanie znajdzie się pod opieką profesjonalistów, można sobie pozwolić na bardziej ekstrawaganckie atrakcje i głębszą radość z czasu z bliskimi. Gdy na przykład spadnie na Ciebie strumień konfetti w trakcie aplauzu, zamiast snuć wizje o ciężkim poranku z dźwiękiem odkurzacza, możesz obracać się w wirujących kawałkach papieru z radością.

Po tak wyeksponowanym punkcie kulminacyjnym warto zorganizować jakąś zabawę lub grę. To właściwy moment, bo goście mają dobry nastrój, pierwsze lody zazwyczaj są już przełamane, a atmosfera jest luźna. Nie będzie ryzyka, że szukając chętnych do zabawy, zobaczysz ludzi oglądających różne kąty mieszkania w nadziei na to, że ich nie dostrzeżesz. Pamiętaj jeszcze, by w miarę możliwości osobiście pożegnać każdego z wychodzących gości osobiście i podziękować za przybycie.

Podsumowując: organizacja przyjęcia to wyzwanie, któremu z dobrą organizacją można podołać. By spotkanie zapadło pozytywnie w pamięć, należy dowiedzieć się, jakie są upodobania gości i odpowiednio zaakcentować punkt kulminacyjny – uczczenie okazji, która zebrała wszystkich w Twoim domu. Warto też zaaranżować rozrywkę dla gości, by pozostawić po sobie miłe wspomnienia. Dla własnego komfortu (zarówno przed spotkaniem, w jego trakcie, jak i po przyjęciu) rozważ zatrudnienie firmy sprzątającej. Perspektywa wizyty profesjonalistów, którzy zajmą się Twoim domem, pozwoli Ci na większą satysfakcję z czasu spędzonego z bliskimi. Będziesz też miał pewność, że Twoi goście zastaną schludny dom, a gdy go opuszczą, nie zostaniesz sam z dużym sprzątaniem.  Zaoszczędzony czas będziesz mógł spożytkować według własnych potrzeb.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Moda i styl

Odpowiednie obuwie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego skejta. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, warto wiedzieć, na jakie kwestie warto...