Connect with us

Hi, what are you looking for?

Porady i ciekawostki

Najczęstsze awarie MacBooków – na co najczęściej skarżą się użytkownicy?

awarie MacBookow

Produkty firmy Apple nigdy nie należały do najtańszych, jednak i tak cieszyły się bardzo dużą popularnością. Oczywiście MacBooki jakoś musiały sobie zasłużyć na taki sukces sprzedażowy. Konsumenci doceniają produkty Apple między innymi za autorski system stworzony przez tą firmę – Mac OS. Mac OS jest systemem który nie jest kompatybilny z wszystkimi produktami cyfrowymi dostępnymi na innych konkurencyjnych systemach, np. Windows. Mac OS ma jednak inne rozwiązania dzięki którym sprawdza się w niektórych dziedzinach lepiej niż konkurent.

Inne zalety MacBooków

Urządzenia firmy Apple są także dużo lepiej wykonane i spasowane od niektórych produktów marek, tworzących urządzenia z oprogramowaniem innych firm. Oprogramowanie Apple jest wygodniejsze do użytku dla przedsiębiorców czy producentów muzycznych ze względu na różnego rodzaju narzędzia do przeglądu oraz edycji dokumentów oraz innych plików, które są lepiej wykonane niż u konkurencji. Największą zaletą tego systemu jest prostota użycia i interfejs, który działa identyczne od wielu lat. Wybierając komputer od Apple, nie trzeba się zastanawiać, czy nagle któryś z elementów zniknie tak, jak w przypadku Windows’a 8 od Microsoftu, w którym zabrakło klasycznego menu Start na rzecz nowego kafelkowego menu. Dodatkowo wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrają wizualnie. Nie oznacza to jednak, że urządzenie jest zupełnie bezawaryjne.

Najczęstsze usterki komputerów MacBook

  1. Awaria baterii. Ten problem nie dotyczy tylko i wyłącznie komputerów od Apple jednak jest często spotykany w produktach różnych producentów. Akumulatory z czasem tracą swoją żywotność i pojemność. Po długotrwałym intensywnym użytkowaniu komputera, korzystając tylko z zasilania bateryjnego, akumulator nie będzie już działał tak długo po jednym ładowaniu. Spadek pojemności czasami sięga nawet powyżej 70% pierwotnej pojemności.
  2. Uszkodzenie klawiatury. Klawiatury w laptopach firmy Apple są jedną z ich trochę słabszych stron. Przy naprawdę bardzo intensywnym korzystaniu z komputera może wystąpić problem z płynnym działaniem klawiatury. Klawisze potrafią się zacinać lub po prostu nie reagują. Klawiatury Mac są również bardzo wrażliwe na zalanie. W takiej sytuacji warto oddać laptop na przegląd do serwisu Apple, gdyż woda mogła zapoczątkować procesy korozyjne wewnątrz urządzenia.
  3. Problemy z matrycą. Kolejnym z problematycznych elementów MacBooków są ich matryce. Po długim już korzystaniu z komputera może występować problem z powłoką antyrefleksyjną. Niekiedy konieczna jest wymiana całej matrycy.

Serwisy MacBooków w Warszawie

Jeśli zależy Ci na powrocie urządzenia do pełnej sprawności, w przypadku awarii należy skorzystać z serwisów pogwarancyjnych Apple. Tylko punkty wyspecjalizowane w naprawie urządzeń tej marki są w stanie przeprowadzić jakościową naprawę. Jeśli mieszkasz w Warszawie, swój komputer naprawisz w serwisie iPhonów na Mokotowie (serwis przeprowadza naprawę wszystkich urządzeń od Apple). Istnieje również możliwość skorzystania z usługi door-2-door, co dla wielu osób będzie wygodnym rozwiązaniem.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...