Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zdrowie i uroda

3 najczęściej wykonywane zabiegi ginekologii estetycznej

labioplastyka

Czujesz ból podczas zbliżeń z partnerem? Wykonywanie codziennych czynności lub uprawianie sportu pozostawia po sobie liczne otarcia i podrażnienia w miejscach intymnych? A może już od dawna nie odczuwałaś satysfakcji seksualnej? Zatem koniecznie poznaj te trzy, najczęściej wybierane przez pacjentki, zabiegi ginekologii estetycznej!

Problemy związane z wyglądem lub funkcjonowaniem narządów intymnych dotyczą pań w okresie menopauzy, ale również w młodszym i starszym wieku. Defekty te przez lata stanowiły trochę temat tabu. Wraz z rozwojem ginekologii estetycznej coraz więcej i chętniej mówi się jednak o zabiegach, które poprawiają nie tylko atrakcyjność żeńskich narządów płciowych, ale i przede wszystkim komfort, jakość życia i samopoczucie pacjentek. Dzięki labioplastyce możliwa jest szybka i bezpieczna korekta przerośniętych lub asymetrycznych warg sromowych, a laserowe obkurczanie pochwy pozwala przywrócić jej dawną jędrność, elastyczność i napięcie.

Laserowe obkurczanie pochwy – rewitalizacja okolic intymnych

To idealny zabieg, który pomaga odmłodzić i zregenerować pochwę. Dzięki niemu staje się ona elastyczna, jędrna, napięta, a także ciaśniejsza, co korzystnie wpływa nie tylko na poprawę estetyki, ale i doznania podczas stosunku. Zabieg polecany jest kobietom, które mają co najmniej jeden poród za sobą i tym, u których narodzinom dziecka towarzyszyły komplikacje. Laserowe obkurczanie pochwy może być także pomocne przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, wypadaniu macicy czy ogólnych problemach ze statyką narządu rodnego. Wszystkie objawy często towarzyszą mamom, które rodziły naturalnie.

O-shot – zwiększ lub przywrócić satysfakcję seksualną!

Jeden z cieszących się niesłabnąca popularnością zabiegów, który wykonywany jest przez kobiety w różnym wieku. O-Shot (Orgasm Shot), dzięki wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego, którym ostrzykiwane są miejsca intymne, potęguje lub przywraca doznania seksualne. Co więcej, zabieg świetnie sprawdza się w przypadku kobiet, które do tej pory odczuwały ból lub dyskomfort podczas współżycia, borykały się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu, atrofią warg sromowych, licznymi stanami zapalnymi lub wiotką skórą miejsc intymnych.

Labioplastyka – poprawa komfortu i jakości życia

Ten zabieg polecany jest dla pań, które borykają się z przerostem lub asymetrią warg sromowych. Problem ten może mieć charakter wrodzony lub być efektem trudnego porodu, procesu starzenia czy menopauzy. W tym ostatnim przypadku spada poziom hormonów – estrogenów, które do tej pory gwarantowały odpowiednie krążenie krwi w błonach śluzowych oraz nawilżenie. Zmniejszona ilość estrogenów może nawet doprowadzić do atrofii pochwy i warg sromowych.

W przypadku przerostów lub asymetrii dokonuje się plastyki miejsc intymnych, które mają na celu poprawę ich wyglądu oraz komfortu, natomiast w przypadku zaniku tkanek stosuje się naturalne i całkowicie bezpieczne wypełniacze. Jednym z nich jest kwas hialuronowy – substancja naturalnie występująca w organizmie. Dzięki niemu można przywrócić narządom płciowym atrakcyjny wygląd.

Ginekologia estetyczna w Radomiu – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Przerost lub znaczna asymetria warg sromowych może być powodem licznych otarć, podrażnień i dużego dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności, aktywności fizycznej czy zbliżeń z partnerem. Co więcej, czynniki te nierzadko są również odpowiedzialne za infekcje dróg moczowych i stany zapalne okolic intymnych. Wiotka, pozbawiona jędrności i witalności skóra może sprawiać ból podczas stosunku, jak również stanowić powód tego, że kobieta wstydzi się własnego ciała.

Problematyczny bywa nie tylko przerost, ale i atrofia narządów intymnych. Ta ostatnia polega na stopniowym zanikaniu tkanek, czego efektem jest coraz cieńsza i mniej elastyczna błona śluzowa pochwy, a także jej znaczne skrócenie. To sprawia, że kobieta nie odczuwa satysfakcji seksualnej, lecz duży ból.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...