Connect with us

Hi, what are you looking for?

Porady i ciekawostki

Co może osłabić skuteczność prezerwatywy?

Durex prezerwatyw

W dzisiejszych czasach, mimo ogromnego wachlarzu różnego rodzaju środków antykoncepcyjnych, tymi najchętniej wybieranymi wciąż pozostają prezerwatywy. Nadal nie jest to jednak środek o stuprocentowej skuteczności; istnieją bowiem czynniki, które mogą na nią negatywnie wpływać. Co można więc zrobić, aby prezerwatywa nie zawiodła i spełniła swoją funkcję jak najlepiej?

Czynniki mogące negatywnie wpływać na skuteczność prezerwatywy

Istnieje kilka ważnych elementów, na które warto zwrócić uwagę, upewniając się, że prezerwatywa dobrze spełni swoją funkcję.

  • Data ważności. Być może większość kojarzy ją raczej z produktami spożywczymi, chemicznymi lub lekami, natomiast prezerwatywy również ją posiadają. Przed użyciem należy upewnić się, czy data przydatności do użycia jest odpowiednia.
  • Przechowywanie. Należy pamiętać o tym, aby poprawnie przechowywać opakowanie prezerwatyw. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że powinny być one trzymane właśnie w swoim opakowaniu. Oprócz tego, nie należy narażać ich na zbyt duże ciepło lub chłód oraz wilgoć. Najlepiej, aby pudełko znajdowało się w suchym miejscu i w temperaturze pokojowej.
  • Opakowanie. Przed użyciem prezerwatyw warto upewnić się, czy pudełko lub opakowanie poszczególnych sztuk nie jest w żaden sposób uszkodzone.
  • Prawidłowe dopasowanie do rozmiaru członka. Aby prezerwatywa spełniała swoje funkcje, powinna być w dobrym rozmiarze; za duża może się bowiem zsuwać, a za mała pęknąć podczas stosunku. Zwykle uniwersalny rozmiar dostępny we wszystkich drogeriach będzie odpowiedni, jednak gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto zaopatrzyć się w aptece w mniejsze lub większe rozmiary prezerwatyw.
  • Jednorazowe użycie. Bardzo ważna kwestia – prezerwatywy są jednorazowego użycia. Dla większości jest to prawdopodobnie oczywistość, jednak warto o tym wspomnieć, omawiając czynniki szkodliwe dla skuteczności prezerwatyw.
  • Poprawne zakładanie prezerwatywy na członka. Na koniec oczywista kwestia – aby prezerwatywa spełniła swoje role – musi być odpowiednio założona.

Jak poprawnie założyć prezerwatywę, aby uniknąć osłabienia jej skuteczności?

Odpowiednio założona prezerwatywa to pierwszy krok do tego, aby jak najlepiej zabezpieczyła nas przed potencjalnym zapłodnieniem lub zarażeniem chorobami i infekcjami przenoszonymi drogą płciową. O czym należy pamiętać?

  1. Po upewnieniu się odnośnie daty ważności oraz stanu opakowania, należy delikatnie otworzyć pudełko, a następnie opakowanie z prezerwatywą – tak aby jej nie uszkodzić.
  2. Sprawdź, czy trzymasz prezerwatywę na odpowiedniej stronie – możesz się o tym upewnić, lekko odwijając kawałek jej zrolowanej części.
  3. Przed założeniem na członka, delikatnie pozbądź się powietrza z wnętrza prezerwatywy; jego obecność drastycznie zwiększa ryzyko pęknięcia podczas stosunku.
  4. Podczas rozwijania prezerwatywy uważaj, aby jej nie uszkodzić.
  5. Przed stosunkiem upewnij się, że założony kondom nie jest nigdzie uszkodzony.
  6. Po zakończeniu stosunku, uważaj aby nie rozlać zawartości.
  7. Wyjmując członka przytrzymaj prezerwatywę, zwiąż ją i wyrzuć do kosza.

Kilka elementów, które sprawią, że stosunek będzie bezpieczny!

Pamiętając o tych kilku aspektach, które mogą osłabić skuteczność prezerwatywy, oraz poprawnie ją zakładając, możemy zwiększyć jej skuteczność i sprawić, że jak najlepiej zabezpieczy nas przed chorobami, infekcjami oraz zapłodnieniem, a my będziemy mogli cieszyć się zbliżeniami ze swoim partnerem.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...