Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dom i wnętrze

Zasada działania odkurzaczy piorących marki Karcher

odkurzacz pioracy karcher (2)

Odkurzacz piorący Karcher doskonale nadaje się do rutynowej pielęgnacji tapicerowanych powierzchni. Sprawdzi się również w przypadku trwałych zabrudzeń, które przeniknęły w głąb tkaniny. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego sprzętu, trzeba poznać zasady jego działania. Prawidłowe używanie odkurzaczy piorących Karcher wpłynie na efekty pracy i żywotność tych urządzeń.

Z czego składa się odkurzacz piorący Karcher?

W zależności od modelu szczegółowe wyposażenie odkurzacza piorące Karcher może się nieco różnić. Każdy składa się z:

  • jednostki z wbudowanym silnikiem i zbiornikami na wodę
  • węża wraz z końcówkami piorącymi (tu m.in. ssawka szczelinowa, do tapicerki, podłogowa)
  • dyszy spryskującej
  • filtrów

Odkurzacze przeznaczone są do użytku profesjonalnego i domowego. Właśnie od przeznaczenia odkurzacza zależeć będą jego parametry techniczne: moc, podciśnienie i ciśnienie spryskiwacza, pojemność zbiorników na wodę.

Jak działa odkurzacz piorący Karcher?

Do odkurzacza Karcher należy używać środków piorących dedykowanych przez producenta w dawce, o której mowa na opakowaniu. Dzięki temu pranie jest efektywne, a na powierzchni nie pozostają plamy po chemii używanej w odkurzaczu.

Po uruchomieniu urządzenia czysta woda z preparatem piorącym transportowana jest do dyszy spryskującej, która rozprowadza środek na powierzchni prania. Jednocześnie zamontowana w odkurzaczu turbina ssąca odprowadza brudną wodę do drugiego zbiornika. Latami wypracowywana formuła działania sprawia, że prana powierzchnia nie jest przemoczona i dość szybko wysycha. Już po 8-10 godzinach jest całkowicie sucha.

Po skończonej pracy należy wylać z odkurzacza zabrudzoną wodę i oczyścić zbiornik. Trzeba też usunąć pozostałą po praniu czystą wodę. Końcówki odkurzacza powinny być myte i suszone po każdym użyciu.

Co można prać odkurzaczem Karcher?

Odkurzacz piorący Karcher ma bardzo szerokie zastosowanie. Nadaje się do prania tapicerowanych mebli w domu: kanap, sof i krzeseł. Sprawdzi się również w samochodzie. Można używać go do prania podsufitki, foteli i podłogi. Przy jego pomocy można również prać dywany, wykładziny dywanowe oraz myć podłogi. To urządzenie, które sprawdzi się również do usunięcia zabrudzeń z materacy i pościeli. Z tego rozwiązania korzystają alergicy, dla których zagrożeniem są roztocza i kurz obecne w sypialni.

To sprzęt, który posiada wiele zalet:

  • łatwo usuwa trwałe plamy
  • pozwala pozbyć się codziennych zabrudzeń w krótkim czasie bez szorowania
  • niszczy najdrobniejsze cząstki brudu, w tym alergeny
  • jest łatwy w użyciu i trwały
  • oszczędza czas i pieniądze, które trzeba by wydać, oddając tekstylia do profesjonalnego czyszczenia

Odkurzacz piorący Karcher sprawdzi się w każdym domu, w którym ważna jest czystość, ale równie cenny jest czas i wygoda. Dzięki niemu bez zbędnego wysiłku udaje się utrzymać porządek.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...