Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dom i wnętrze

Wykończenie tarasu – dlaczego trawertyn to dobry wybór?

trawertyn na tarasie

Trawertyn na tarasie robi ogromne wrażenie. Kamień jest jednym z najpopularniejszych materiałów do wykończenia ogrodu. Trawertyn wyróżnia się spośród innych kamieni naturalnych wyglądem i wyjątkowym designem!

Dlaczego trawertyn jest dobrym wyborem na taras?

Trawertyn to kamień przeznaczony głównie do celów dekoracyjnych i coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie tego kamienia do podłóg tarasowych. Kamień ma niezwykle ciekawą strukturę i estetykę. Jego wygląd zależy od tego w jaki sposób kamień jest wycięty. Cięcie wzdłuż użylenia uwypukli wielobarwne pasy napowierzchni płyty, jednak cięcie w poprzek uwidoczni charakterystyczne rysunki kojarzące się z chmurami. Wzory trawertynu są niepowtarzalne, a jego różnorodna kolorystyka sprawia, że powierzchnie pokryte trawertynem urzekają pięknem i designem.

Jego zaletą jest wysoka odporność na obciążenia, oczywiście jeśli zostanie odpowiednio spreparowany. Wysokie temperatury, uszkodzenia atmosferyczne lub czynniki atmosferyczne nie są mu straszne. Jest odporny na wilgoć i zmienne temperatury, choć nie jest tak twardy jak granit to przy odpowiedniej pielęgnacji na długo zachowa swój urok.

Cechy charakterystyczne trawertynu

Jest to skała osadowa w typie porowatych, w jej skład wchodzi głównie kalcyt oraz aragonit. Jest także nazywany tufem lub martwicą wapienną oraz źródleńcem. Występuje zwykle w kolorze białym lub bardzo jasno beżowym. Jego struktura jest bogata żółte lub czerwone uwarstwienia. Jest to kamień znany już od starożytności, był używany nawet w starożytnym Egipcie, gdzie stanowił podstawowy materiał budowlany. Układano z niego także posągi, ponieważ jest niezwykle łatwy w obróbce. W dzisiejszych czasach wykorzystuje się go do wykańczania eleganckich wnętrz i tarasów. Trawertyn występuje właściwie na całym świecie, a w Polsce jego złoża można znaleźć pod Krakowem.

Trawertyn na tarasie jest jednym z najlepszych rozwiązań aranżacji przestrzeni wewnątrz oraz na zewnątrz domu. Jego montaż warto zlecić profesjonalistom, ponieważ jest dość delikatnym materiałem. Pielęgnacja tego kamienia nie jest skomplikowana, a dzięki niej trawertyn będzie przez długi czas odwdzięczał się pięknem i funkcjonalnością.

Trawertyn świetnie pasuje do nowoczesnych stylów architektonicznych, jest wyborem ekologicznym i świadomym. Kamień ten jest łatwy w obróbce, dlatego można go wykorzystać w wielu ciekawych aranżacjach. Łatwo go szlifować i ciąć uzyskując oczekiwane efekty.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...