Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dom i wnętrze

Dodatkowa ochrona i wyciszenie domu dzięki roletom okiennym z napędem

Rolety z napedem

Rolety z napędem to rozwiązanie, które stale zyskuje na popularności. Zapewniają wysoki komfort użytkowania, i co ważniejsze gwarantują wysokie poczucie bezpieczeństwa i wygody. Ogromna funkcjonalność w porównaniu do dotychczasowych rozwiązań. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób wykorzystać ich ogromny potencjał i na nowo cieszyć się z własnego domu.

Rolety z napędem to wygoda i jednocześnie duże ułatwienie codzienności

Wewnętrzne żaluzje z napędem zazwyczaj podłączone są do sieci elektrycznej. Zapewniają przede wszystkim dużą płynność, wygodę i nieskomplikowaną obsługę. Niektóre z modeli zostały wyposażone w inteligenty system zarządzania oraz intuicyjnego pilota, dzięki któremu możesz swobodnie obsługiwać roletę w systemie zdalnym. Podnoszenie i spuszczanie rolet, czy w przypadku żaluzji regulacja kąta nachylenia lamel, nie będą sprawiać więcej kłopotów.

Podstawowym zadaniem rolet jest przede wszystkim kontrola przepływu ilości światła słonecznego do poszczególnych pomieszczeń, jak również ochrona poczucia prywatności przed wścibskimi oczami i uszami sąsiadów.

Rolety z napędem pozwalają na odpowiednie zaprogramowanie konkretnych podgrup rolet lub pojedynczych egzemplarzy oraz przypisanie ich do poszczególnych pomieszczeń. Sterowane rolety doskonale sprawdzą się w przypadku domów wielkopowierzchniowych, z dużymi przeszkleniami, ponieważ zarządzenie roletami napędowymi stanie się znacznie łatwiejsze.

Niektóre z rolet można połączyć z inteligentnym systemem zarządzania mieszkaniem, a tym samym z pozostałymi systemami, jak na przykład oświetleniem. I tak już przy pomocy jednego prostego polecenia, czy przyciśnięcia przycisku pilota możesz opuścić żaluzje w konkretnym pomieszczeniu i stworzyć przyjemny klimat delikatnie oświetlając wnętrze.

Korzyści płynące z żaluzji z systemem napędowym

Decydując się na montaż rolet z napędem  należy wziąć pod uwagę kilka dosyć ważnych kwestii. Przede wszystkim rodzaj instalacji, rozmiar okien, wagę montowanych rolet oraz rodzaj systemu napędowego.

Rolety z napędem zapewniają poczucie pełnego bezpieczeństwa. W przypadku jakiekolwiek próby włamania napęd rolety gwarantuje doskonały poziom ochrony i dodatkowy opór dzięki wbudowanemu i niezwykle wytrzymałemu systemowi antywłamaniowemu. Warto pamiętać, że dobra ochrona Twojego domu zaczyna się właśnie od okien i  drzwi.

Wysoki komfort codzienności dzięki wyjątkowym parametrom akustycznym. Innowacyjne produkty S&SO RS100 umożliwiły zaprojektowanie bardzo dyskretnych rolet, które zapewniają całkowity spokój wszystkim domownikom. Dodatkowo istnieje możliwość aktywacji trybu cichej pracy, co pozwoli Ci cieszyć się łagodnym i znacznie mniej drastycznym budzeniem każdego poranka.

Ogromną funkcjonalność rolet zapewnia prostota obsługi rolet z napędem. Zyskujesz możliwość sterowania wszystkimi zamontowanymi roletami w praktycznie każdym momencie przy pomocy wygodnego pilota. Możesz zaprogramować rolety na określoną godzinę, w której w zależności od ustawień będą się unosiły lub opuszczały.

Szybki i niezwykle łatwe w montażu. Jeśli zastanawiasz się nad montażem rolet wyposażonych w napęd i dodatkowo z możliwością zasilania ich energią słoneczną, to trafiłeś idealnie. Nie ma już konieczności instalacji dodatkowego zasilacza czy zbędnego okablowania. Oferujemy montaż rolet bez widocznych konsekwencji dla otoczenia domu.

Rolety z napędem mogą być również sposobem na wyrażenie swojego stylu życia. Korzyści płynące z naturalnego oświetlenia dają nieporównywalne efekty wizualne. Dzięki nim będziesz wstanie wykreować niepowtarzalną, miłą i przytulną atmosferę w każdym z pomieszczeń swojego domu. Dzięki montażowi rolet możesz cieszyć się ciszą, spokojem i co ważniejsze pięknymi, niczym niezakłóconymi chwilami prywatności.

źródło: Inteligentne domy Somfy.pl

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Moda i styl

Odpowiednie obuwie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego skejta. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, warto wiedzieć, na jakie kwestie warto...