Connect with us

Hi, what are you looking for?

Porady i ciekawostki

Problemy z baterią w iPhone’ach – które modele są na nie szczególnie narażone?

bateria iphone

Ubiegły rok przyniósł nam wiele długo wyczekiwanych premier, a wśród nich znalazł się m.in. najnowszy iPhone 12. Od daty jego premiery nie minęło kilka miesięcy, a okazuje się, że w Internecie aż huczy. Okazuje się, że iPhone 12 ma poważne problemy z baterią, która szybko się rozładowuje – i to nawet w czasie bezczynności. To jednak nie wszystko, trudności z baterią mogą również dotyczyć starszych modeli tego kultowego telefonu.

iPhone 12 Pro i jego szybko rozładowująca się bateria

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami posiadaczy iPhone 12 Pro, jakie pojawiły się w Internecie, smartfon ten może mieć dość poważny problem z baterią. Wedle informacji, jakie zamieścili oni na forum wsparcia technicznego Apple, model ten pobiera zbyt dużo mocy, nawet gdy telefon znajduje się w stanie bezczynności. Użytkownicy nowej wersji smartfonu informują, że jego bateria rozładowuje się w trybie ekspresowym, nawet gdy nie korzysta on z aplikacji włączonych tle. Burzę wywołały również zamieszczone w sieci zrzuty ekranu, na których wyraźnie widać, że z jego baterią jest coś nie tak.

Duży problem stanowi również fakt, iż z dysfunkcją tą nie można zaradzić na własną rękę. Wyłączenie aplikacji, a w tym łączności 5G, nie przynosi żadnych rezultatów. Testy diagnostyczne przeprowadzone przez pracowników działu wsparcia technicznego zakończyły się fiaskiem – nie wykryły one żadnych nieprawidłowości. Najprawdopodobniej więc, jest to winą ze strony oprogramowania urządzenia. Wielu użytkowników iPhone 12 przyczyny tej usterki upatruje w połączeniu z siecią Wi-Fi. Na domiar złego grono niezadowolonych posiadaczy nowego iPhone z każdym kolejnym dniem rośnie. Na forum Apple problem z nietrzymającą mocy baterią zgłosiło dotychczas ponad 1000 użytkowników tego telefonu.

Problem z baterią w starszych modelach iPhone

Szybko rozładowująca się bateria w najnowszym iPhone 12 Pro to jednak nie wszystko. W Internecie huczy również od doniesień o identycznych problemach, jakie dotykają starszych modeli tego smartfonu. Na stronach takich jak Reddit czy Apple Developer, zaczęli zgłaszać się użytkownicy iPhone’ów, które operują na systemie iOS 14.2. To właśnie ten system ma być głównym powodem, dla którego bateria rozładowuje się tak szybko. Jak dokładnie wygląda usterka?

Użytkownicy smartfonów z systemem iOS 14.2 zauważyli, że ich telefony nie tylko rozładowują się szybciej, ale i wymagają również dłuższego czasu ładowania. Wielu posiadaczy starszych modeli iPhone’a uskarża się także na to, że w przeciągu niespełna pół godziny od momentu naładowania urządzenia, tracą oni nawet 50% całej energii. Jej poziom wraca jednak do normy po ponownym uruchomieniu smartfonu. Jakich modeli iPhone’a z iOS 14.2 dotyczy ta wada? Najwięcej skarg na forach pojawiło się odnośnie modeli z serii:

  • XS,
  • 7,
  • 6S,
  • SE (pierwszej generacji).

Wedle doniesień fanów marki Apple, problem wadliwej baterii dotyczy także iPadów Pro, które pojawiły się w sprzedaży w 2018 roku. One również operują w oparciu o system iPadOS 14.2.

Serwis iPhone w Warszawie

Wygląda na to, że problem z nietrzymającą energii baterią, jaki wynika najprawdopodobniej z błędnego oprogramowania iOS 14.2, nie zostanie tak szybko wyeliminowany. Na rynku pojawiły się już urządzenia z iOS 14.2.1, problem baterii nie został w nich jednak rozwiązany. Firma Apple skupiła się bowiem na skorygowaniu błędów związanych z działaniem aparatu słuchowego i responsywnością ekranów w modelach iPhone 12 mini. Jeżeli więc zauważyłeś usterkę w swoim smartfonie i potrzebna Ci wymiana baterii w iPhonie, koniecznie udaj się do najbliższego autoryzowanego serwisu Apple. Przeprowadzisz tam niezbędną diagnostykę, a w razie konieczności wymienisz wadliwą baterię.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Moda i styl

Odpowiednie obuwie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego skejta. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, warto wiedzieć, na jakie kwestie warto...