Connect with us

Hi, what are you looking for?

Biznes i finanse

Nowe modele Dell Latitude z serii 5000 – najważniejsze cechy

Dell Latitude z serii 5000

Szukasz dostosowanego dla klientów biznesowych laptopa dla siebie lub swoich pracowników? Cenisz szybkość działania, bezpieczeństwo i niewielkie rozmiary, gwarantujące łatwość przenoszenia urządzenia? Jeśli tak, to powinieneś zainteresować się wypuszczonymi na rynek w 2020 roku notebookami i urządzeniami 2 w 1 Dell Latitude serii 5000.

Mobilne i uniwersalne urządzenia

Notebooki, oferowane przez niemal każdy sklep z laptopami on-line, zwracają uwagę niewielkimi rozmiarami oraz wagą w okolicach 1,5 kg. Lekkie i poręczne, przy pomocy cienkich ramek bocznych ekranu i srebrnej (plastikowej bądź aluminiowej) obudowy, nie odmawiają sobie nowoczesnego stylu i elegancji. Dzięki powłoce przeciwodblaskowej, nowe Dell Latitude serii 5000 nie męczą oczu w jasnych pomieszczeniach, a osłona kamery i czytnik linii papilarnych gwarantują deficytową dziś prywatność.

Zbudowane w 21% z bioplastiku drzewnego otrzymywanego z odpadów przy produkcji papieru, dają pewność, że podejmujemy decyzję odpowiedzialną wobec planety i działu marketingowego firmy.

Podzespoły

Nowe Dell Latitude, niezależnie od modelu, zaopatrzone są w procesory Intel® Core™ i7 vPro® dziesiątej generacji. Zapewnia to niezawodność i szybkość, przy zachowaniu niskiej temperatury urządzenia. Masz także wybór: skalowalna pamięć RAM (do 32GB) oraz przestrzeń dyskowa (do 1TB) wyraża się w mnogości opcji przy zakupach w sklepach z laptopami on-line. Dzięki temu wybierzesz to, co spełni wymagania Twoje, Twojej firmy i Twojego klienta.

Laptopy posiadają zintegrowane układy graficzne. Są wystarczająco wydajne do obsługi strumieniowania transmisji wideo, aplikacji oraz pobierania plików, lecz może to zniechęcić użytkowników, którzy potrzebują sprzętu do pracy przy mediach wizualnych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć notebooka w zapewniającą większe osiągi kartę graficzną już przy zakupie.

Notebooki wyposażone są w system Windows 10 Pro lub Ubuntu, w zależności od tego, czego potrzebujesz od swojego komputera. Warto przy tym zaznaczyć, że modele Latitude 5310 oraz 5520 można nabyć wyłącznie z systemem Windows 10 Pro.

To, co wyróżnia notebooki na tle konkurencji, to wbudowany system Dell Optimizer. Jest to program sztucznej inteligencji, która na podstawie wykonywanych działań oraz najczęściej uruchamianych programów, uczy się optymalizować działanie urządzenia tak, by nigdy nie zabrakło Ci zasobów systemowych na to, co najważniejsze.

Ten cały Dell Optimizer

O systemie Dell Optimizer warto wspomnieć nieco więcej. Zależnie od tego, jaki model kupisz w sklepie z laptopami on-line, w jego skład wchodzą następujące funkcje:

ExpressCharge – producent zapewnia, że dzięki maszynowemu uczeniu się, notebook w ciągu 20 minut naładuje się do 35%, podczas gdy godzina wystarczy, by bateria wypełniła się w 80%. Oprócz tego, funkcja ta płynnie dostosowuje ustawienia w celu oszczędzania energii, przyciemniając ekran czy wyłączając nieużywane połączenia Bluetooth.

ExpressResponse – AI przyspiesza uruchamianie najczęściej używanych aplikacji oraz dostosowuje wydajność do aktualnych potrzeb użytkownika.

Intelligent Audio – funkcja inteligentnego dźwięku optymalizuje nagrania głosowe i usuwa szum tła tak, by praca zdalna przestała kojarzyć się z hałasem sprzętów gospodarstwa domowego.

Oprócz tego 13-calowy Dell Latitude 5320 oraz 15-calowy 5520 posiadają dwie funkcje Dell Optimizer, których pozbawione są inne modele z serii:

ExpressSign-in – komputer posiada wbudowany czujnik zbliżeniowy oparty na technologii Intel® Context Sensing. Wykrywa on obecność użytkownika i za pomocą kamery na podczerwień automatycznie loguje Cię do systemu. Kiedy zaś odchodzisz od urządzenia, system jest blokowany.

ExpressConnect – zapewnia automatyczne logowanie do punktu dostępu WiFi, zapewniającego najsilniejszy sygnał i kieruje ruch do najważniejszych aplikacji z dowolnego miejsca.

13- 14- czy 15- cali?

Sklepy z laptopami on-line mają w ofercie kilka modeli Nowych Latitude 5000, różniących się w głównej mierze przekątną ekranu, dostępnymi systemami operacyjnymi oraz funkcjami sztucznej inteligencji Dell Optimizer. Poniżej przedstawiamy różnice między kolejnymi modelami:

13-calowe:

  • 5310 – wyłącznie z systemem Windows 10 Pro.
  • 5320 – występuje w wersji notebooka i urządzenia 2 w 1. Oprócz tego posiada dwie dodatkowe funkcje Dell Optimizer (ExpressSign-in, ExpressConnect).

14-calowe:

  • 5410 – Posiada podstawowe funkcje Dell Optimizer i wybór między Ubuntu a Windows 10 Pro.

15-calowe:

  • 5510 – Posiada podstawowe funkcje Dell Optimizer i wybór między Ubuntu a Windows 10 Pro.
  • 5520 – wyłącznie z systemem Windows 10 Pro. Posiada dwie dodatkowe funkcje Dell Optimizer (ExpressSign-in, ExpressConnect).

Nowe Notebooki Dell Optimizer z serii 5000 to udogodnienie dla każdego pracownika, który w swojej pracy chce korzystać z wydajnego komputera, zapewniającego tak bezpieczeństwo, jak i wygodę użytkowania. Multum możliwości skalowania i wyboru podzespołów to gwarancja, że wybierzesz coś odpowiedniego właśnie dla Ciebie.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...