Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zdrowie i uroda

Leczenie trądziku różowatego – kiedy warto zdecydować się na zabieg laserowy?

Leczenie tradziku rozowatego

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą zapalną, na którą cierpią osoby dorosłe. W jego trakcie na skórze pojawiają się różnego rodzaju wykwity spowodowane zaburzeniami w produkcji sebum i problemami naczyniowymi. W skutecznym leczeniu tej choroby niezwykle ważna jest szybka diagnoza oraz włączenie odpowiedniego leczenia, które będzie indywidualnie dobrane do pacjenta. Metodą cieszącą się bardzo dobrymi opiniami jest laserowe leczenie trądziku. Osoby decydujące się na tę formę terapii chwalą ją za szybkie efekty i widoczne poprawienie kondycji skóry już po kilku zabiegach.

W jakich przypadkach rekomendowany jest zabieg

Zabieg z użyciem lasera jest wskazany przede wszystkim u osób, które mają problemy z różnego rodzaju stanami zapalnymi i zmianami ropnymi na skórze. Dzięki niemu możliwe jest zmniejszenie rumienia, wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz redukcja stanu zapalnego. Po wykonaniu kilku serii skóra staje się mocniejsza, a także bardziej odporna na czynniki drażniące. Liczbę zabiegów ustala się w zależności od nasilenia choroby i szybkości poprawy stanu skóry.

Jak działa laser?

Laser wykorzystywany w zabiegu wnika w głąb skóry, stymulując produkcję kolagenu i przyśpieszając wzrost nowych komórek. Dzięki temu możliwa jest redukcja już istniejących blizn spowodowanych trądzikiem oraz zapobieganie powstawaniu nowych. Dodatkowo laser reguluje produkcję sebum i zmniejsza łojotok, co pozytywnie wpływa na proces leczenia trądziku. Co więcej pory ulegają obkurczeniu, dzięki czemu uzyskujemy wygląd zdrowej i gładkiej skóry. W leczeniu trądziku dużą rolę odgrywa także antyseptyczne działanie wiązki laserowej. W trakcie zabiegu niszczone są bakterie odpowiedzialne za powstawanie i nasilenie trądziku.

Jak wygląda procedura zabiegu?

Zabieg może być wykonywany na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Sama procedura jest bezbolesna i nie ma potrzeby podawania znieczulenia. Jego czas trwania zależy głównie od wielkości obszaru, który jest mu poddawany.

Przed zabiegiem niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowej konsultacji, podczas której należy wykluczyć wszelkie przeciwskazania do jego wykonania.

Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry z makijażu i sebum, a także jej dezynfekcja. Następnie należy ją schłodzić w celu zmniejszenia odczuwanego dyskomfortu podczas trwania terapii.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Pomimo tego, że rumień może utrzymywać się do tygodnia, sama opuchlizna znika już po kilku godzinach.

Po wykonaniu procedury warto zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację skóry. Zalecane jest stosowanie delikatnych preparatów myjących i kremów łagodzących, które będą nawilżać i przyśpieszać regenerację naskórka. Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie skóry przed promieniowaniem UV, z tego powodu polecane jest używanie filtrów przeciwsłonecznych. Nie należy również wykonywać ciężkiego wysiłku fizycznego, korzystać z solarium, sauny i basenów przez następny tydzień.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu jest m.in. okres ciąży i laktacji. Z laserowego leczenia trądziku należy również zrezygnować, jeśli występuje u nas łuszczyca lub bielactwo. Kolejne czynniki jakie należy wziąć pod uwagę to świeża opalenizna, leki światłouczulające i słoność do bliznowców. Zabieg nie jest wskazany także u osób cierpiących na cukrzycę, padaczkę lub z rozrusznikiem serca.

Laserowe leczenie trądziku jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem, który przynosi widoczną poprawę stanu skóry. Jeśli nie występują u nas przeciwskazania do jego zastosowania, warto rozważyć tę opcję leczenia. Dzięki niej będziemy mogli nie tylko wyciszyć objawy choroby, ale także wzmocnić i uodpornić naszą skórę na czynniki drażniące.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...