Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zdrowie i uroda

Jaki środek na suchość pochwy wybrać?

globulki na suchosc pochwy

Suchość pochwy jest problemem, który może przytrafić się w różnym wieku. Choć to częsty objaw menopauzy, równie dobrze może wystąpić w przypadku ciąży i laktacji, a także na skutek przyjmowania niektórych leków. Tego typu schorzenie można wyleczyć przy pomocy powszechnie dostępnych preparatów. Który z nich będzie najlepszy?

Skąd bierze się suchość pochwy?

Istnieje wiele sytuacji, w których może dojść do suchości pochwy. Głównej przyczyny należy dopatrywać się nie w wieku kobiety, ale w stężeniu hormonów płciowych. Zbyt niska ilość estrogenów może objawiać się niedostatecznym nawilżeniem okolic intymnych.

Nieprawidłowości w tym zakresie często są spowodowane określonym sposobem leczenia np. operacją usunięcia jajników czy chemioterapii. Konieczność stosowania środków nawilżających pochwę może wystąpić również z powodu:

  • stosowania środków antykoncepcyjnych,
  • przyjmowania leków przeciwdepresyjnych,
  • przed i po okresie,
  • podczas menopauzy.

Nieleczona suchość pochwy może wiązać się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Z tego powodu, warto przyjrzeć się dostępnym na rynku środkom nawilżającym pochwę, które są w stanie pozbyć się problemu.

Globulki na suchość pochwy – kiedy warto je stosować?

Globulki dopochwowe są jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się uczucia dyskomfortu w pochwie. Preparaty zawierające kwas hialuronowy dobrze radzą sobie z usunięciem obrzęku, a także przywróceniem właściwego pH okolic intymnych. Globulki na suchość pochwy poprawiają strukturę śluzówki, a także działają długofalowo, wpływając na regenerację nabłonka. Z tego powodu, tego typu kurację zaleca się pacjentkom, które borykają się z suchością pochwy przed, po lub w trakcie menopauzy.

Maść na suchość pochwy – w jakim przypadku będzie lepsza?

Tego typu preparaty jest przeznaczony do stosowania wieczorem. Maść na suchość pochwy działa miejscowo, jest prosta w użyciu i nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych. Preparat tego typu można mieć zawsze w domowej apteczce i użyć w przypadku wystąpienia niepokojących objawów.

Żele i maści nawilżające powinno nakładać się nie tylko na wargi sromowe, ale także w przedsionku pochwy. W ten sposób można dodatkowo zabezpieczyć śluzówkę przed otarciami wynikającymi z normalnego funkcjonowania. Maść na suchość pochwy poprawia jakość życia seksualnego, a także jest w stanie szybko przywrócić właściwe pH błon śluzowych. Ten rodzaj terapii jest zalecany szczególnie tym paniom, które mają problem z bólem podczas stosunku. Najczęściej żele stosowane są przez młode kobiety.

Posiadając środek nawilżający pochwę w domowej apteczce można szybko zareagować w przypadku pojawienia się objawów suchości pochwy. Z tego powodu, każdy lekarz ginekolog zaleca, aby zaopatrzyć się w tego typu preparat na własny użytek.

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...