Connect with us

Hi, what are you looking for?

Motoryzacja i technologia

Czym wyróżnia się system rurowy Jacob?

system rurowy

System rurowy Jakob to jeden z najbardziej cenionych na rynku europejskim model transportu materiałów sypkich. Niemiecka firma Jacob, dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferuje szeroki wybór elementów do instalacji, wysoką szczelność systemu i krótki czas montażu. Jest on używany w rozdziale surowca, odpylaniu, przesypie oraz transporcie pneumatycznym.

Gdzie stosuje się systemy rurowe Jacob ?

System rurowy Jakob służy głównie do transportu materiałów sypkich na terenie zakładu produkcyjnego. Stosuje się go głównie w transporcie pneumatycznym, przesypie grawitacyjnym oraz oddzielaniu i odpylaniu surowców w przemyśle oraz w branży chemicznej i spożywczej. Każdy zakład dobiera odpowiednie elementy systemu rurowego Jakob w zależności od swoich potrzeb. A łatwość jego montażu i modyfikacji sprawia, że system ten bardzo chętnie stosowany jest w wielu fabrykach na terenie Europy.

Z jakich elementów składa się system rurowy Jacob?

System rurowy Jacob składa się z elementów okrągłych, ze stali węglowej ocynkowanej, malowanej lub nierdzewnej, zakończonych wywijanymi obrzeżami, służącymi do łączenia elementów rurociągu. Podstawowymi elementami systemu rurowego Jacob są: rury, łuki, trójniki równoprzelotowe, trójniki redukcyjne, redukcje i kształtki redukcyjne, segmenty, zasuwy, przepustnice, przesypy dwurogowe oraz rozdzielacze wielodrogowe. Elementy systemu rurowego łączone są na obejmy żłobkowe lub kołnierze płaskie. Są to bardzo szczelne i niezawodne łączenia.

Jak są łączone ze sobą elementy systemu rurowego Jacob?

Różne są łączenia elementów systemu rurowego Jacob. Duże znaczenie ma tutaj średnica łączonych części. Najmniejsze z nich o średnicy DN 60 do DN 400 są wyposażone w wywijane obrzeże 6mm, łączone są one za pomocą obejm żłobkowych i uszczelek. Obejmy są stalowe, można je zakupić w formie tradycyjnej lub jako szybkozłączka. Uszczelki są produkowane z materiałów bezpiecznych, zdatnych do kontaktu z żywnością  oraz –60 do +250 stopni Celsjusza. Elementy o trochę większej średnicy DN 60 do DN 630 i obrzeżu 6mm są zespalane obejmą żłobkową z masą uszczelniającą. A jeszcze większe części  o średnicy DN 350 do DN 1250 łączone są za pomocą luźnego kołnierza. A największe o średnicy DN 1250 do DN 1600 posiadają kołnierze płaskie, które zespalają śruby i uszczelki.

Co to są przesypy oraz rozdzielacze w systemie rurowym Jacob ?

Rozdzielacze wielodrogowe oraz przesypy dwuprogowe to największe elementy w systemie rurowym Jacob. Zadaniem przesypów jest rozdzielenie materiałów sypkich. Wykorzystuje się je w instalacjach grawitacyjnych. Mogą być napędzane elektrycznie, pneumatycznie lub ręcznie. Mogą posiadać uszczelnienie wewnętrzne lub zewnętrzną osłonę.

Rozdzielacze wielodrogowe służą do rozdzielania materiału z jednego rurociągu nawet do 20 różnych rozgałęzień.

Zalety systemów rurowych Jacob

Główne atuty systemów rurowych Jacob to:

  • duży wybór elementów, dzięki czemu można dopasować je do wielu powierzchni i produkcji,
  • skatalogowanie wszystkich elementów, co ułatwia planowanie i montaż rurociągu,
  • łatwość uzyskania części zamiennych,
  • duża szczelność systemu,
  • łatwy i szybki montaż,
  • bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością.

System rurowy Jacob to niezawodne rozwiązanie do transportu wielu różnego rodzaju materiałów, który łatwo dopasowuje się do wielu powierzchni i produkcji. Jest bezpieczny w kontakcie z produktami spożywczymi, trwały i szczelny. Łatwo i szybko się go montuje, dlatego jest tak często wybierany przez inwestorów z wielu branż.

źródło: proorganika.com.pl – złączki rurowe

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...