Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zdrowie i uroda

Czy odczulanie biorezonansem może przynieść zadowalające efekty?

badania biorezonansem

Biorezonans to metoda badania i leczenia szeroko stosowana w medycynie alternatywnej. została opracowana przez lekarza Franza Morella i inżyniera Ericha Rasche w 1977 roku. Obecnie, z uwagi na szeroki dostęp do terapii niekonwencjonalnej, staje się bardzo popularna m.in. w leczeniu alergii oraz nałogów. 

Jak wygląda badanie biorezonansem?

Podczas badania biorezonansem pacjent ma podpięte do skóry czujniki z elektrodami lub trzyma je w dłoniach. W czasie badania może leżeć lub siedzieć. Ważne, by zajął wygodną pozycję i postarał się zrelaksować. Na badanie każdy musi przyjść wypoczęty. Osoby, które pracują fizycznie, powinny zrezygnować z pracy dzień przed badaniem.

Twórcy metody wyszli z założenia, że każda komórka ciała wykazuje drgania o określonej częstotliwości. Podczas badania można zauważyć, które organu lub układy drgają w nienaturalny sposób. Na tej podstawie można postawić diagnozę. Poza tym badanie biorezonansem w niektórych wypadkach pomaga przywrócić komórkom prawidłowy ruch fal, czyli odwrócić skutki choroby. Dlatego też tak popularne stało się odczulanie biorezonansem, czy leczenie przy jego pomocy uzależnień. 

Kiedy warto udać się na biorezonans?

Z biorezonansu korzystają osoby, wobec których tradycyjna medycyna pozostaje bezradna. Terapia zalecana jest tym, u których występują:

  • bóle migrenowe i psychosomatyczne
  • alergie
  • nałogi (o bardzo dobrych efektach mówi się w przypadku palaczy)
  • zatrucie toksynami i pasożytami
  • grzybice
  • choroby dermatologiczne

Badanie i dłuższa terapia przy pomocy biorezonansu są bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Nie wpływają w żaden sposób na organizm. Jedynym zaleceniem po badaniu jest wypicie w ciągu kilku godzin większej ilości wody (1,5-2l). Mimo że lekarze nie korzystają z biorezonansu w czasie terapii, nie ma żadnych badań, w których zalecaliby pacjentom powstrzymywać się od stosowania tej metody.

Z biorezonansu nie powinny jednak korzystać osoby z rozrusznikiem serca lub chorobami nowotworowymi, a także kobiety w ciąży. To grupa pacjentów, która wszystkie badania musi wykonywać z ogromną ostrożnością i jedynie po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Biorezonans a odczulanie – efekty

Zwolennicy metody badania biorezonansem są zdania, że przynosi ona bardzo dobre efekty w zakresie odczulania. Wielu alergików, mimo ogromnego rozwoju medycyny, nie może spożywać określonych pokarmów, czy używać pewnych środków chemicznych. Jedynym ratunkiem jest dla nich dieta eliminacyjna i unikanie innych alergenów. Jeśli zdecydują się na odczulanie biorezonansem, mogą pozbyć się swojej alergii raz na zawsze.

W czasie badania biorezonans przywraca komórkom prawidłową energię i sprawia, że ich fale elektromagnetyczne mają odpowiednią częstotliwość. Tym samym układ immunologiczny nie reaguje w żaden sposób na kontakt z alergenem, bo już nie postrzega go jako zagrożenia.

 

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...