Connect with us

Hi, what are you looking for?

Motoryzacja i technologia

Co zrobić ze starym, nieużywanym telefonem?

stary telefon

Masz nieużywany telefon komórkowy? A może masz ich więcej i nie wiesz co z nimi zrobić? Zamiast je gromadzić, lepiej zastanów się w jaki sposób możesz je spożytkować. Oto nasze propozycje.

Myśl pragmatycznie, znajdź serwis telefonów w Warszawie

Wyrzucanie niepotrzebnego telefonu to najgorsze, co można zrobić. Nie dosyć, że nikomu już nie posłuży, to jeszcze nie jest to dobre rozwiązanie dla środowiska. Bardziej praktyczne rozwiązanie to odwiedzenie serwisu, który obejrzy nasz telefon i określi czy nadaje się on do ponownego użytku. Nie zawsze stare telefony działają, bywa, że są uszkodzone. Fachowiec oszacuje, ile będzie kosztować ewentualna naprawa, a następnie dokona wyceny telefonu. Później trafi on do sprzedaży i dostanie tzw. drugie życie. Ty pozbędziesz się nieprzydatnego przedmiotu i jeszcze na tym zarobisz. To, ile wart jest Twój używany telefon, zależy od tego, jaki to model i w jakim jest stanie.

Sprzedaj stary telefon na części

Jeśli masz pewność, że nikt nie potrzebuje Twojego starego smartfona, bo pozostawia on wiele do życzenia, jeśli chodzi o stan techniczny, jest jeszcze jeden pomysł. Odwiedź skup telefonów na części. W ten sposób pozbędziesz się przedmiotu, który nie był Ci do niczego przydatny. Jego sprawne elementy zostaną ponownie wykorzystane, a to, co już się nie przyda, zostanie poddane recyklingowi. To najbardziej przyjazna opcja dla środowiska. Najwięcej pieniędzy odzyskasz, jeśli masz telefon w naprawdę dobrym stanie. Najwięcej możesz dostać za dobry wyświetlacz i sprawną baterię.

Po prostu oddaj komuś, kto go potrzebuje

Nie potrzebujesz starego, bo masz nowy, bardziej nowoczesny, flagowy model telefonu? Zapytaj, może ktoś bliski potrzebuje Twojego starego smartfona. Warto się rozejrzeć dookoła i sprawdzić chociażby w najbliższym otoczeniu. Niby proste rozwiązanie, ale nie każdy na nie wpada. A może masz młodsze rodzeństwo, które z nutką zazdrości patrzyło na Twój model komórki? Jest okazja kogoś bardzo uszczęśliwić takim małym gestem. Jeśli Twój stary telefon jest sprawny, ale naprawdę archaiczny możesz go oddać komukolwiek, kto szuka takiego wysłużonego modelu. Spróbuj, a zobaczysz czy będzie zainteresowanie. Zacznij od umieszczenia ogłoszenia na portalach sprzedażowych, koniecznie z dopiskiem ”oddam za darmo”. Jednak w tym przypadku nie będziesz miał pewności czy za jakiś czas Twój stary smartfon i tak nie zostanie sprzedany na części.

Stary telefon, nowa funkcja

Są i tacy, którzy decydują się zostawić swój stary telefon. Powodów jest wiele i są one różne, od tych sentymentalnych po typowo praktyczne. Stary telefon, jeśli jest sprawny, możesz nieco przerobić i wykorzystać nadając mu nową funkcję. Jaką? Jest kilka pomysłów, które mogą Cię zainspirować. Starą komórkę możesz przerobić np. na czytnik e-booków, przenośny serwer, odtwarzacz muzyki, przenośną konsolę, a nawet GPS przydatny podczas podróży. Czasem wystarczy zainstalować aplikację, włożyć dodatkową kartę pamięci i mamy telefon do zadań specjalnych! Niektórzy zostawiają chociaż jedną starą komórkę tak na wszelki wypadek, gdyby nowa kiedyś się zepsuła.

Podsumowując, przede wszystkim nie wyrzucaj starego telefonu. Musisz pamiętać, że jego elementy zawierają toksyczne substancje i nie wolno ich składować w nieodpowiedni sposób. Jest to szkodliwe dla środowiska. Jeśli masz zamiar sprzedać urządzenie, to nie zwlekaj z tym miesiącami, bo tego typu sprzęt szybko traci na wartości i zwyczajnie możesz nic na nim nie zarobić.

źródło: mobisklep.eu

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...