Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zdrowie i uroda

Aqua aerobik – kiedy i dlaczego warto się na niego zapisać?

aqua aerobik

Aqua aerobik to aktywność aerobowa, która łączy powtarzanie choreograficznych ruchów w rytm muzyki w wodzie. Zajęcia te odbywają się w grupie, co sprawia, że są świetną zabawą. Aerobik obejmuje serię ruchów, takich jak chodzenie, przysiady, unoszenie kolan lub pięt, kopnięcia, podskoki.

Dlaczego warto się zapisać na aqua aerobik?

Pierwszą korzyścią jest poprawa napięcia i siły mięśni poprzez powtarzalne i skoordynowane ćwiczenia. Należy wziąć pod uwagę opór, jaki woda stawia każdemu ruchowi i który trzeba pokonać. Ponadto można rozwijać mięśnie za pomocą hantli wodnych, obciążeń na kostki, desek itd. Ograniczeniem jest kreatywność i wyobraźnia instruktora, ponieważ istnieje nieskończona liczba przedmiotów, za pomocą których można poprawić tonizację.

Aqua aerobik to, jak sama nazwa wskazuje, aktywność aerobowa, tj. o stałym rytmie przez dłuższy czas. Pomaga zatem poprawić krążenie krwi i wydolność oddechową. Wpływa to na tętno, ponieważ zmniejsza się ono, gdy osoba jest w spoczynku.

Aktywność aerobowa zawsze była związana z utratą tkanki tłuszczowej, ale ostatnie badania pokazują, że najlepszym sposobem na utratę tkanki tłuszczowej i utratę wagi jest praca nad siłą. Niezależnie od tego, jaki jest najlepszy sposób na zapobieganie otyłości lub jej wyeliminowanie, można to osiągnąć dzięki zajęciom aqua aerobik w Warszawie, ponieważ łączą on pracę aerobową z treningiem siłowym, osiągając ostateczny cel na oba sposoby.

Wykonywanie aqua aerobiku prowadzi do poprawy koordynacji, ponieważ jest to warunek konieczne, aby wykonać idealną choreografię. Innym aspektem, nad którym pracuje się podczas aqua aerobiku, jest pamięć, ponieważ instruktor uczy kroków w kilku segmentach, a uczniowie będą musieli nauczyć się każdego kroku, aby utworzyć każdy segment, a następnie połączyć wszystkie ruchy razem, aby stworzyć ostateczną choreografię. W ten sposób uczestnicy muszą zapamiętać, który krok należy wykonać w danym momencie, aby nie zgubić się w choreografii. Z czasem uczniowie zauważają znaczną poprawę, ponieważ poprawią swoją pamięć choreograficzną i za każdym razem łatwiej jest nauczyć się choreografii w krótszym czasie i przy bardziej złożonych krokach.

Aerobik w wodzie przynosi nie tylko korzyści fizyczne, ale także wiele korzyści psychologicznych. Ponieważ jest to zabawna aktywność, pomaga poprawić nastrój ćwiczących i zapomnieć o stresie odczuwanym w ciągu dnia.

Kiedy warto się zapisać na aqua aerobik?

Każdy może wykonywać tę aktywność, ponieważ jest to sport, która nie wpływa na stawy ani kręgosłup, ponieważ będąc w wodzie, nie ma tarcia ani odbić, co nie powoduje bólu kolan, kostek ani bioder.

Aqua aerobik jest również zalecany dla osób starszych lub osób z zapaleniem stawów, chorobą zwyrodnieniową stawów, otyłością, osteoporozą, fibromialgią….

Nie jest konieczne, aby uczestnicy umieli pływać, ponieważ zajęcia zwykle odbywają się to w płytkim basenie. Prawdą jest, że mogą wystąpić pewnie ograniczenia podczas wykonywania niektórych ćwiczeń, ale dzięki kreatywności instruktora, ćwiczenia te zostaną dostosowane do tego typu uczniów.

Podsumowanie

Z pewnością nie pożałujesz zapisania się na zajęcia aqua aerobiku, na których nabierzesz kondycji, zgubisz tłuszcz, schudniesz, a przy tym wszystkim będziesz się śmiać i zapomnisz na chwilę o swoich problemach.

 

Może zainteresują Cię również

Dom i wnętrze

Pleśń pojawiająca się w mieszkaniu stanowi poważny problem. Bardzo często pojawia się ona w okolicy okien. Para wodna widoczna na oknach może świadczyć o...

Motoryzacja i technologia

Warsztaty zajmujące się wulkanizacją opon świadczą bardzo wiele usług. To przede wszystkim naprawa opon i kół, prostowanie felg czy wymiana kół. Często zajmują się...

Zdrowie i uroda

Dla wielu kobiet ciąża to piękny czas oczekiwania na dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to także okres wzmożonej pracy organizmu i...

Motoryzacja i technologia

Wózki widłowe stały się niezbędnym wyposażeniem we wszystkich miejscach, gdzie występuje konieczność przeniesienia dużej ilości towaru na raz. Sprawdzają się więc zarówno w magazynach,...